2022 ’de Youtube Kanalını Büyütmenin Püf Noktaları

2022’ de Youtube Kanalını Büyütmenin Püf Noktaları Nelerdir? Youtube Kanalı Nasıl Büyütülür? Youtube Kanalını Viral Yapma Teknikleri ve Yöntemleri


0
Youtube Kanalını Büyütmenin Püf Noktaları

Youtube Kanalını Büyütecek En Etkili Yöntemler

Youtube, herkesin kanal oluşturmasına izin vererek, video içeriği düzenleyip büyük kitlelere ulaşmanın önünü açtı. İster serbest bir çalışan olun ister bir marka, hedef kitlenize ulaşmak için video yükleyerek geniş kitlelere erişebilmeyi çok kolay hale getirdi. Ancak Youtube son yıllarda o kadar popüler hale geldi ki hemen hemen herkes bir kanal açıp ilgili alanda rekabete dahil oldu. Hobi için kanal açanların yanı sıra reklamlardan gelir elde etmek isteyen kişilerde Youtube mecrasında aralardan sıyrılmak için çok iyi tasarım ve içerik üretmeye başladılar. İşte 2022’de Youtube Kanalını Büyütmenin Püf Noktaları hakkında detaylar.

Elde edilen istatistiklere göre Youtube, Google’dan sonra insanların faydalı şeyler bulmak ya da sorunlarına çözüm aramak için kullandıkları en büyük ikinci arama motorudur. Bu nedenle Dünya’ da en çok kullanılan Youtube platformunda ön plana çıkmak için büyük çaba sarf etmek gerek. Sizlere grafik ve tasarımlarınızı geniş bir kitle önünde tanıtmanız için bazı ipuçları listeledik. Bu yöntemleri uygulayarak kanalınızı daha da geniş kitlelere ulaştırın. 2022’de Youtube Kanalını Büyütmenin Püf Noktaları ve işe yarayacak harika yöntemler.

Profil Bilgileriniz Eksiksiz Olsun

Youtube’da kanal oluşturduysanız ilk yapmanız gereken şeylerden bir tanesi kanalınızı temsil edecek bir logo tasarımı. Logo tasarımı konusunda işinizi resimlerle ve harflerle anlatacak etkili ve marka olabilecek bir logo tasarlamanız sizin faydanıza olacaktır. Daha sonra “Hakkında” ve “Açıklama” bölümünü en ilgili ve güçlü anahtar kelimelerle doldurun. Ziyaretçilerinizin sizi farklı dijital kanallarda bulmalarına yardımcı olmak için sosyal medya profil bağlantılarınızı eklemeyi unutmayın!  Bu Önemli.

Kanalınız Keşfedilebilir Olsun

Temel bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde ayarladıktan sonra insanların kanalınızı kolayca bulabileceğinden emin olun. Anahtar kelime açısından zengin başlıklar ve açıklamalar girin. Bu kanalınızı keşfedilebilir hale getiren önemli bir yöntemdir. Youtube aramasında kolayca bulunabilmesi için en alakalı ve trend olan anahtar kelimeleri (sektörünüzde) seçtiğinizden emin olun. Ziyaretçiler kanalınızı ziyaret ettiklerinde kanalınızın hangi konularda içerikler barındırdığı konusunda net bir fikir sahibi olsun.

Anahtar Kelime Analizi Yapın!

İçerik üretmeden önce hangi konuda video içeriği hazırlamak istiyorsanız o konu ile ilgili anahtar kelime araştırması yapın ve bunu sürekli hale getirin. Video içeriklerinizde hangi anahtar kelimeleri kullanacağınız konusunda zorlanıyorsanız sitesinden anahtar kelime analizleri yapabilirsiniz. Her ne kadar ücretli sürümü daha çok işe yarasada ücretsiz sunduğu özelliklerden de rahatlıkla faydalanabilirsiniz.  Burada içerikleriniz için güzel anahtar kelime fikirleri bulabilirsiniz.

2021'de Youtube Kanalını Büyütmenin Püf Noktaları
2022 ’de Youtube Kanalını Büyütmenin Püf Noktaları

Organik Ziyaretçiler Çekin

Diğer arama motorlarında olduğu gibi Youtube’unda kendi yapay zekâ algoritmaları vardır. Bu algoritmalar kullanıcılara en ilgili ve yararlı videoları gösterir. Bunun için kanal, içerik ve tasarımın özgün olması gerekir. Oluşturduğunuz içeriği kullanıcı niyetine göre hazırlarsınız kısa zamanda yüksek organik trafik almanız mümkün. Başlıklarınızda anahtar kelimeler kullanmayı da unutmayın!

Kullanıcı Niyetine Göre İçerik Üretin

Video içeriklerinizi para kazanmak için değil insanlara faydalı olabilmek için üretin. İçeriğiniz ve tasarımınız doğal olsun. Kopya içerikten sakının. İyi bir kitleye ulaşmak istiyorsanız farklı olmayı seçin. Bunun örnekleri Youtube’da oldukça fazla. Hiçbir profesyonel yardım almadan tamamen doğal içerik üreten kanalların izlenme oranlarını takip edin ve onlardan ilham alın!

Kullanıcılardan Abone Olmasını İsteyin

Kanalınıza daha fazla kişinin abone olmasını istiyorsanız kitlenizi abone olmaya sevk edecek alt metinler ve mesajlar kullanın. Ya da ürettiğiniz videonun başında veya sonunda ziyaretçilerinize abone olmalarını söyleyin. Burada en önemli konu ise bunu çok sık tekrarlamamanız. Kullanıcılarınıza video içeriğinde devamlı olarak abone ol uyarısı yapmayın. Bunu ziyaretçilerinizi rahatsız etmeyecek biçimde tatlı bir şekilde şekilde yapın.

Grafik Tasarımcılarla Çalışın

Eğer büyük kitlelere ulaşmayı hedefliyorsanız bir grafik tasarımcı ile çalışın. Her ne kadar içeriğiniz mükemmel olsa bile tasarım yönünü zayıf bırakmayın. Görsellik önemli bir ölçüttür. Ürettiğiniz bir videonun kapağında harika tasarımlar kullanarak ziyaretçi sayınızı yükseltin.

Videolarınızı Sosyal Medyada Paylaşın

Video içeriklerinizi viral hale getirmek için diğer sosyal medya hesaplarınızdan video içeriğinizi paylaşın. Bu kanalınızın ziyaretçi sayısını arttırmak için en etkili yöntemdir. Etkileşim Önemli: Facebook, Instagram ve Pinterest hesaplarınızdan paylaşım yaparak etkileşim oranınızı arttırın. Unutmayın! Videonuzu ne kadar çok kişi tıklarsa, YouTube video içeriğinizi o kadar çok ön plana çıkaracaktır.

Uzun Videolar Yayınlayın

Uzun içerikler, kısa videolara göre daha iyi performans gösterir. Yapılan araştırmalar sonucunda uzun bir şekilde oluşturulan video içeriklerinin  izlenme oranları kısa videolara göre daha hızlı artıyor.

Yorumlara En Kısa Zamanda Yanıt Verin

Hayran kitlesi yaratmak için yorumlara hızlı cevap vermek son derece önemli. Yorumlara cevap vermek, hem daha çok yorum gelmesini sağlar hem de yorumlarına cevap verdiğiniz kişilerin kanalınıza abone olma oranını yükseltir.


Beğendiniz mi? Hemen Paylaş!

0

Tepkiniz Nedir?

Lıke Lıke
0
Lıke
LFG LFG
0
LFG
OMG OMG
0
OMG
İlgili İlgili
0
İlgili
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Harika Harika
0
Harika
İlginç İlginç
0
İlginç
TeknoClub

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir