Kullanım Şartları

TeknoClub.net Kullanıcı Şartları (Bundan sonra kısaca “Sözleşme” olarak anılacaktır), https://www.teknoclub.net’e üye olacak ya da TeknoClub.net’ i ziyaret edecek internet kullanıcıları (Bundan sonra kısaca “Kullanıcı” olarak anılacaktır.) arasında akdedilmiştir.

1-Bu sayfadaki şartlar ve koşullar, TeknoClub.net web sitesinin tüm kullanımlarını ve bunlarla sınırlı olmamak üzere web sitesinde veya web sitesi aracılığıyla sunulan tüm içerik, hizmetler, özellikler, etkinlikler ve ürünler içindir.

2-Burada bir bütün olarak dahil edilen politikalar, siz ve TeknoClub.net arasında, Hizmetleri kullanımınızı koşullandıran yasal olarak bağlayıcı bir anlaşma oluşturur. (Bu “Sözleşme”). Hizmetleri kullanarak veya bunlara erişerek, bu Sözleşmenin hüküm ve koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

3-TeknoClub.net’e içerik gönderen katkıda bulunanlar, yazarlar ve moderatörler tarafından ifade edilen görüşler, yazarlar ‘in çalışanları veya yüklenicileri olsun ya da olmasın TeknoClub.net’in değil yazarların kişisel görüşleridir. Yalnızca bilgilendirme ve eğlence amacıyla sağlanmıştır ve TeknoClub.net veya başka bir tarafın, onayı veya temsili anlamına gelmez.

4-Mülkiyet; Hizmetlerdeki İçerik (aşağıda tanımlandığı üzere) yalnızca kişisel, ticari olmayan kullanımınız içindir. Herhangi bir İçeriğin veya Hizmetin ticari kullanımı kesinlikle yasaktır. Hizmetler ve Hizmetler üzerinde veya bunlar aracılığıyla yayınlanan ve / veya dağıtılan tüm materyaller (haber makaleleri, fotoğraflar, resimler, çizimler, ses klipleri ve video klipler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) (toplu olarak “İçerik”) uyarınca telif hakkı ile korunmaktadır.

5-TeknoClub.net’in açık yazılı izni olmadan herhangi bir TeknoClub.net logosunu veya tescilli grafiği veya ticari markayı kullanamazsınız.TeknoClub.net, bu Sözleşmede açıkça verilmeyen tüm haklarını saklı tutmaktadır.

6-Sınırlı Lisans; Bu Sözleşmeye sıkı bir şekilde uymanıza tabi olarak, teknoclub.net size sınırlı, geri alınabilir, devredilemez ve münhasır olmayan erişim, indirme (yalnızca geçici depolama), görüntüleme, kullanma, oynatma ve/veya içeriği yazdırma gibi bu sözleşmede belirtilen kısıtlamalara tabi olarak, yalnızca ticari olmayan kişisel kullanımınız için kişisel bir bilgisayarda, cep telefonunda veya başka bir kablosuz cihazda veya diğer İnternet özellikli cihazda görüntülemeyi ve kullanmayı geçerli kılar.

7- Hizmetleri kullanımınızdan ve iletişiminizden yalnızca siz sorumlu olmaktasınız. Aşağıdakilerden herhangi birini yapmamayı kabul etmiş sayılırsınız: (A) karalayıcı, karalayıcı, ahlaksız, müstehcen, dolandırıcı, aldatıcı, küfürlü veya pornografik mesaj, veri, resim, içerik veya program göndermek veya iletmek; (B) başkalarının mülkiyet haklarını ihlal edecek herhangi bir mesaj, veri, görüntü, içerik veya program göndermek veya iletmek; (C) Hizmetleri başkalarının yasal haklarını (gizlilik ve tanıtım hakları dahil) tehdit etmek, taciz etmek veya başka şekilde ihlal etmek için kullanma; (D) yazılım, marka, logo, veri, görüntü, içerik veya fikri mülkiyet yasaları, gizlilik veya tanıtım hakları veya diğer geçerli yasalar tarafından korunan diğer materyalleri içeren dosyaları yüklemek veya indirmek, bu tür dosyalar veya materyallerin haklarına sahip olmadığınız veya bunları kontrol etmediğiniz veya gerekli tüm izinleri almadığınız sürece; (E) virüs veya bozuk veri içeren dosyaları karşıya yükleyin; (F) Hizmetlere yüklediğiniz bir dosyada bulunan yazılımın veya diğer materyallerin kaynağını veya kaynağını tahrif etmek; (G) yanlışlıkla teknoclub.net’ in bir çalışanı veya temsilcisi olduğu iddiası; (H) Hizmetleri kullanımınızda, geçerli yasa veya düzenlemelere aykırı bir şekilde hareket etmek; veya (I) Hizmetlerin güvenlikle ilgili özelliklerinin veya herhangi bir İçeriğin kullanımını veya kopyalanmasını engelleyen veya kısıtlayan veya Hizmetlerin veya İçeriğin kullanımına ilişkin sınırlamaları zorlayan özellikleri atlatmak, devre dışı bırakmak veya başka bir şekilde müdahale etmek.

8-Yorumlar, forum mesajları, incelemeler, metinler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Hizmetlere gönderdiğiniz, yüklediğiniz veya sunduğunuz tüm materyallerin ve diğer bilgilerin (yeni veya geliştirilmiş ürünler veya hizmetler için burada yer alan fikirler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) olduğunu kabul edersiniz. teknoclub.net’in tarafından tamamen kendi takdirine bağlı olarak ve izniniz olmadan video, ses, fotoğraflar, bilgisayar kodu ve uygulamalar (her biri bir “Kullanıcı Gönderimi”) düzenlenebilir, kaldırılabilir, silinebilir, değiştirilebilir, yayınlanabilir, iletilebilir ve görüntülenebilir. Materyalin sizin için uygun olmayan bir şekilde değiştirilmesini veya değiştirilmesini önlemek için sahip olabileceğiniz tüm haklarınızdan (her türlü manevi haklar dahil) feragat etmiş sayılırsınız. Teknoclub.net’in uygunsuz veya yasadışı İçeriği kaldırma konusunda sözleşmeye dayalı bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

9-Kullanıcıların Sorumluluğu: Kullanıcı Gönderilerinizin içeriğinden ve bunlardan kaynaklanan her türlü zarardan tamamen siz sorumlusunuz. TeknoClub.net, Hizmetlerde veya Hizmetlerle bağlantılı herhangi bir web sitesinde yayınlanan Kullanıcı Gönderileri için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük üstlenmez ve Kullanıcının doğruluğu, telif hakkı uyumluluğu, yasallığı veya diğer herhangi bir yönü hakkında açık veya zımni hiçbir garanti vermez.

10-Üçüncü Taraf Web Sitelerine Bağlantılar: Hizmetler, üçüncü taraf web sitelerine (“Üçüncü Taraf Web Siteleri”) bağlantılar içerebilir. Üçüncü Taraf Web Sitelerine erişim kendi sorumluluğunuzdadır ve TeknoClub.net, Üçüncü Taraf Web Sitelerinde sunulan herhangi bir bilgi, mal, veri, görüş, tavsiye veya ifadenin doğruluğu, kullanılabilirliği veya güvenilirliğinden sorumlu değildir. Bu bağlantılar, bazı kişilerin uygunsuz veya saldırgan bulabileceği bilgileri içeren Üçüncü Taraf Web Sitelerine de yönlendirebilir. Üçüncü Taraf Web Siteleri, TeknoClub.net’in kontrolü altında değildir ve bu nedenle, TeknoClub.Net, herhangi bir Üçüncü Taraf Web Sitesinin kullanımından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan veya bununla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir hasar veya kayıptan sorumlu değildir. TeknoClub.Net ‘de Üçüncü Taraf Web Sitelerine herhangi bir bağlantının dahil edilmesi, TeknoClub.net tarafından bir onay veya tavsiye anlamına gelmez

11-TeknoClub.net ve kullanıcı arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf öncelikle iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışacaktır, aksi halde taraflar İstanbul Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul ederler. Tarafınıza sunulan kullanım şartları, Kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi kullanmaması yeterli olacaktır.

Alıntı Şartları

TeknoClub.Net olarak doğru bilginin açık şekilde çoğalmasından yanayız. Bu sebeple standart fikri mülkiyet haklarını her zaman esnek olacak şekilde değerlendiriyoruz. Bu nedenle aşağıdaki kurallara uyduğunuz takdirde TeknoClub.Net adresinde yayınlanan içeriği bir başka sitede yayınlayabilirsiniz.

  1. İlgili haber veya içerik tamamıyla kopyalanarak alınmalı, üzerinde değişiklik yapılmamalıdır.
  2. Haberin alt kısmında gösterilen aktif linkte teknoclub.net gözükecek şekilde bağlantı verilebilir.

04/03/2021