Kripto Şirketleri Domino Gibi Devrilmeye Başladı

FTX Borsasının çöküşü, borsalarda sıkışmış parası bulunan bir çok kripto şirketinin yüksek oranda para kaybetmesine neden oldu. İşte haberimizin detayları!


2
1 paylaş, 2 points
Kripto Şirketleri Domino Gibi Devrilmeye Başladı
Kripto Şirketleri Domino Gibi Devrilmeye Başladı

Bazı kripto şirketleri ve firmaları’ nın borsada sıkışmış fonları olduğu için FTX çöküşününden sonra zararın boyutarını geniş çaplı hissetti. FTX olayından sonra adeta Kripto Şirketleri Domino Gibi Devrilmeye Başladı.

Etkilenen şirketlerden bazıları maruz kaldıklarını açıklamaya başlamış olsa da, son birkaç gün içinde artan duman miktarı göz önüne alındığında, hasarın boyutu tahmin edilenden çok daha büyük olabilir. FTX Borsa’ sının çökmesi ile birlikte şirketler zararlarını sosyal medya üzerinden duyurmaya başladı.

Kripto Şirketleri Sıkıntıyı Hissediyor

Girişim sermayesi şirketi Sequoia Capital, borsadaki 213,5 milyon dolarlık yatırımını kaybettiğini açıkladı. Ortaklarına gönderdiği bir mektupta, yatırımını sıfıra indirdiğini belirtti.

Olaydan bu yana, en az bir kripto borç veren BlockFi, para çekme işlemini duraklattı. Firma maruz kalma derecesini açıklamamış olsa da, kararı iflas etmiş olabileceğine dair spekülasyonları doğurdu. Tom Brady, Steph Curry ve Naomi Osaka gibi bazı ünlüler de kayıplar kaydedecekti . Hepsi geçen yıl firmanın küresel elçileri olarak atandı.

Daha önce, Terra LUNA çöküşünün ardından Celsius ve Voyager gibi para çekme işlemlerini duraklatan kripto kredi şirketleri, risklerinin kapsamı nedeniyle iflas başvurusunda bulundu. Start Atlas, Nakitinin Yarısını Kaybettiğini Açıkladı Solana merkezli oyun metaverse Star Atlas’ın arkasındaki stüdyo, nakit podyumunun yarısını FTX çöküşüne kaptırdığını açıkladı.

ATMTA CEO’su Michael Wagner, oyun geliştiricisinin depozito ile FTX’te “maddi nakit maruziyeti” olduğunu belirtti. Ancak bilançosunun hala bunu görecek kadar güçlü olduğunu belirtti. Wagner şirketi ise FTX’te ne kadar sıkıştığını açıklamadı.

DeFİ News Blog

Galois Capital %50 Kaybediyor

İflas eden borsaya maruz kalan bir başka kripto şirketi ise, kripto fonu Galois Capital oldu. Raporlar, Galois’in kurucu ortağı Kevin Zhou’nun, fonun FTX’te kilitli yaklaşık 40 milyon doları olduğunu söylediğini ortaya koydu.

Fon ayrıca bunu Twitter’da doğruladı ve “fonları dışarı taşımak için herhangi bir Bahama yöntemi kullanmadığını” ekledi. Ren Protokolü Finansmanı Askıya Alındı. Ren Protokolü ayrıca   , Alameda’dan son 12 ayda üç ayda bir finansman aldığını da açıkladı . Ancak aynı zamanda çalışmaya devam edeceğini ve Ren 2.0 planlarını sürdürmenin yollarını arayacağını da belirtti.

Bu arada, kayıpların boyutu tam olarak bilinmiyor. Solana , Aptos ve Sui gibi blok zinciri projelerinin hepsinin başarısız borsayla doğrudan bağlantılarının olduğu iddia ediliyor. İşten çıkarma furyasına diğer şirketler eşlik etmeye devam ediyiyor. Intel 1.000′ ne yakın çalışanı işten çıkardı. Phılıps yaklaşık 4.000 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor. Teknoloji devi Apple şu an için işten çıkarmasa da personel alımını durdurduğunu açıkladı. Ünlü LYFT araç çağırma uygulaması şirketi çalışanlarının %13′ ünü işten çıkaracağını duyurdu. Amazon iş alımlarına son verdi. Opendoor emlak şirketi çalışanlarının %18′ ini işten çıkaracağını açıkladı.

SORUMLULUK REDDİ

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilerle ilgili yapacağı herhangi bir işlem kesinlikle kendi sorumluluğundadır.


Beğendiniz mi? Hemen Paylaş!

2
1 paylaş, 2 points

Tepkiniz Nedir?

Lıke Lıke
0
Lıke
LFG LFG
0
LFG
OMG OMG
0
OMG
İlgili İlgili
0
İlgili
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Harika Harika
0
Harika
İlginç İlginç
0
İlginç
TeknoClub

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir