Kara Delikler Hakkında İlginç Gerçekler!

Kara Delikler Hakkında İlginç Gerçekler ve Bilgiler. Bugüne kadar Kara Delikler Hakkında Duymadığınız En Şaşırtıcı Akılalmaz Bilgiler Bu Yazıda! Hemen Oku!


0
Kara Delikler Hakkında İlginç Gerçekler

Kara Delikler, herkesin ilgisini çektiği bir konudur. Ancak çok az insan Kara Delikler hakkında bazı bilgilere sahip. Bilim halen Kare Deliklerin sırrını çözebilmiş değil. Uzayın en bilinmeyen konularından olan Kara Delikler pek çok insan tarafından merakla araştırılıyor. İşte Kara Delikler Hakkında İlginç Gerçekler.

Kara Delikler; Her şeyi içine çekecek kadar güçlü bir enerjiye sahiptir. Hiçbir şey onların çekişinden kaçamaz -ışık bile. Kara Delikler hakkında bugüne kadar birçok araştırma yapılmıştır. Ancak Kara Delikler hakkında halen yeterli bilgiye sahip değiliz. Kara Delikler, bir zaman makinesi mi? ya da başka alemlere açılan bir kapı mı? Kara Delikler hakkında sizleri şaşırtacak ilginç gerçekler ve detaylar.

Kara Delikler Hakkında İlginç Gerçekler!

Kara Delikte zaman yavaşlar.

Bir Kara Deliği doğrudan göremezsiniz.

Kara delikler sonsuz büyüklükte genişleyebilir.

Kara Delikler birbirleri dahil her şeyi yutmaktadır.

Kara Delikler yalnızca çok yakınlaşırsanız tehlikelidir.

Tüm Evrendeki tek en ölümcül güç olarak kabul ediliyorlar.

Bir yıldız, kara deliğin çok yakınından geçerse yıldız parçalanabilir.

Kara Delikler zamanı yavaşlatabilir, varsayımsal Olarak zamanda yolculuğu mümkün kılar.

Samanyolu’nun kalbinde süper kütleli bir kara delik var- güneşten dört milyon kat daha büyük.

Süper kütleli kara delikler, bir araya gelen yüzlerce veya binlerce küçük kara deliğin bir sonucudur.

Görelilik teorisine göre, büyük bir cisim, etrafındaki uzay ve zamanı bozar. Kara delik, buna en uygun örnektir.

Olay ufkunun “Schwarzschild yarıçapı” olarak adlandırılan yarıçapı, kara deliğin fiziksel boyutunu temsil eder.

On yıllarca süren kara deliklerin yalnızca teorik nesneler olarak bilinmesinden sonra, keşfedilen ilk fiziksel kara delik 1971’de tespit edilmiştir.

Bir şekilde kara delik tarafından içine çekilirseniz geri gelmeniz imkânsız. Hiçbir iziniz kalmadan ortadan kaybolacaksınız. Bu da sanki hiç var olmamışsınız anlamına gelir.

Kara Delik ile İlgili Akılalmaz Bilgiler
Kara Delikler Hakkında İlginç Bilgiler

2015 yılında, Lazer İnterferometre Yerçekimi Dalgası Gözlemevi’ni (LIGO) kullanan gökbilimciler, yıldız kara deliklerinin birleşmesinden kaynaklanan yerçekimi dalgalarını tespit ettiler.

Kara delikler, sizi kelimenin tam anlamıyla uzun spagetti benzeri bir iplikçik haline getirme yeteneğine sahiptir. Uygun şekilde, bu fenomen “spagettifikasyon” olarak adlandırılır.

Süper kütleli kara deliklerin başlangıçta tam olarak nasıl oluştuğu, bugün galaksi evrimi çalışmasındaki en büyük sorunlardan biridir. Süper kütleli kara delikler, Büyük Patlama’dan 800 milyon yıl sonra gözlemlendi ve nasıl bu kadar hızlı büyüyebilecekleri açıklanamadı.

Üç Kara Delik Kategorisi vardır. İlkel Kara delikler- Bunlar en küçük kara deliklerdir ve bir atomun boyutundan bir dağın kütlesine kadar değişir. Yıldız Kara Delikler- Bunlar en yaygın kara deliklerdir ve Güneş’ten 20 kat daha büyük olabilirler. Samanyolu’nun her yerinde bunlardan da çeşitli var. Süper Kütleli Kara Delikler- Bunlar, Güneş’ten 1 milyon kat daha büyük olan kara deliklerin en büyüğüdür.


Beğendiniz mi? Hemen Paylaş!

0

Tepkiniz Nedir?

Lıke Lıke
0
Lıke
LFG LFG
0
LFG
OMG OMG
0
OMG
İlgili İlgili
0
İlgili
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Harika Harika
0
Harika
İlginç İlginç
0
İlginç
TeknoClub

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir