Hyundai i20 Alınır Mı? İşte Tüm Detaylar!

Hyundai i20 alınır mı? Hyundai i20 otomatik vites alınır mı? Hyundai i20 nasıl bir arabadır? Hyundai i20 En Çok Tutulan Modeli Nedir? İşte Tüm Detaylar!


6
6 points
Hyundai i20 Alınır Mı?
Hyundai i20 Alınır Mı?

Bu yazımızda sizlere Hyundai i20 alınır mı? Hyundai i20 otomatik vites alınır mı? Hyundai i20 nasıl bir arabadır? Hyundai i20 En Çok Tutulan Modeli Nedir? soruları hakkında detaylı bilgiler sunduk. İşte Hyundai i20 hakkında tüm detaylar…

Hyundai i20 Alınır Mı?

Hyundai Assan, tam 24 yıldır Türkiye’de kesintisiz olarak üretim gerçekleştirmekledir. Hyundai markası ülkemizde en çok tercih edilen otomobil markalarından biridir. Özellikle ürettiği bazı modeller dönemine göre Türkiye’de en çok satılan otomobil markaları arasındadır. Hyundai i20’ de bu modeller arasındadır. Hyundai i20, Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai tarafından 2008 yılından itibaren tasarlanan, üretilen ve pazarlanan 5-kapılı bir hatchback’tir. Jump, Stylecve Elite donanımlarıyla satılmaktadır. Otomatik ve manuel şanzıman özellikleri ile satılan Hyundai i20 değişik renk seçenekleri ile karşımıza çıkıyor.

Hyundai i20 alınır mı? sorusunun cevabına gelirsek aslında bu tamamen sizin nasıl bir araç istediğiniz ile alakalı bir durum. Eğer alacak olduğunuz araçta yüksek performans arıyorsanız beklentilerinizi fazla tutmamanızda fayda var. Zaten Hyundai i20 fabrika verilerine bakacak olursanız aracın size neler sunduğunu rahatlıkla görebileceksiniz. Kullanışı rahat, konfor yönünden gayet iyi, yakıt tüketim konusunda da ülkemizde ki değer araçlarla hemen hemen aynı yakan bir araç olması itibari ile Hyundai i20 tercihleriniz arasına girebilir. Yapılan uzun yol kullanımlarında da  aracın yakıt-performans-konfor yönünden sınıfı geçtiğini söyleyebiliriz. Genel özelliklerinden bahsetmek istersek Hyundai i20 ülkemizde 1.0, 1.2 ve 1.4 motor özellikleri ile satılmaktadır. Otomatik şanzıman yönünden de kullanıcılardan olumlu övgüler ve yorumlar alan Hyundai i20, kalitesine, teknolojisine ve ürünlerine güvenerek Türkiye’de her modeli için 5 yıl veya 100.000 km garanti veriyor.

Bagaj hacmi çok küçük olmamakla birlikte, arka koltuk kısmı geniş olan Hyundai i20 bu özelliği ile de diğerlerinden 1 adım önde olduğunu gösteriyor. Hyundai i20 içeriye ses alıyor mu? Her arabanın mutlaka dışardan içeriye ses alma durumu vardır. Hyundai i20’ de içeriye ses alır ancak bu normal seviyelerde kabul edilebilir bir sestir. Bu durum araç firmalarının ses yalıtıma ne kadar önem verdiğine göre değişkenlik gösterebilir.

Hyundai i20 Ne Kadar Yakar? Hyundai i20 benzinli atmosferik motorlarsa yakıt fabrika verilerini şehir içi 8.5, şehir dışı 5.1, ortalama 6,4 olarak vermektedir. Şehir içi ve şehir dışı kullanımda bu veriler aracı kullanma durumunuza göre farklılık gösterebilir.

Hyundai i20 için en iyi LPG Markası Nedir? Ülkemizde en çok tercih edilen LPG Otogaz markaları Prins, Brc, Atiker, Nazorati, Lavato, Landirenzo Evo, Telefex GFİ’dir. Aracınıza LPG montajı yaptırmak istiyorsanız bu konuda uzman ve yetkili kişilere montaj yaptırmanız önerilir. Zira LPG markası kadar LPG montajı da bir o kadar önemlidir. Yukarıda bahsettiğimiz markalar tüm marka ve model araçlara uygundur. Bu konuda tercih tamamen sizlerin takdirindedir. Konu ile ilgili ilgili Hyundai bayilerinden fikir alışverişi yaptırabilirsiniz.

Hyundai i20 1.4 Otomatik Yolda Uzun Yolda Çekişi Nasıldır? Hyundai i20 tercih etmek isteyen kullanıcılar genellikle forumlarda bu konuda araştırma yapıyor. Hyundai i20 1.4 kullanıcılarından aldığımız bilgilere göre bu durumu deneyimleyen kişilerin yaptığı yorumlarda vites aralıklarının uzun olmasından dolayı araçta 4 vites olmasından kaynaklı herhangi bir olumsuz durum teşkil etmediği, istenilen hızlara kolayca ve rahatça çıkılabildiği bilgisi elde edilmiştir.

Hyundai i20 hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Hyundai resmi satış sitesini ziyaret etmeniz tavsiye edilir. Buradan Hyundai i20 ile ilgili daha kapsamlı teknik detaylara ulaşabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Hemen Paylaş!

6
6 points

Tepkiniz Nedir?

Lıke Lıke
0
Lıke
LFG LFG
1
LFG
OMG OMG
1
OMG
İlgili İlgili
1
İlgili
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Harika Harika
0
Harika
İlginç İlginç
0
İlginç
TeknoClub

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir